Прејди на содржината

Река (Арџеш)

Координати: 44°26′N 25°02′E / 44.433° СГШ; 25.033° ИГД / 44.433; 25.033
Од Википедија — слободната енциклопедија
Река
општина
Река is located in Романија
Река
Река
Координати: 44°26′N 25°2′E / 44.433° СГШ; 25.033° ИГД / 44.433; 25.033
Држава Романија
ОкругАрџеш
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лето (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Река (романски: Râca) — општина во округот Арџеш во јужна Романија.


44°26′N 25°02′E / 44.433° СГШ; 25.033° ИГД / 44.433; 25.033