Чик’нешт

Координати: 45°15′N 24°38′E / 45.250° СГШ; 24.633° ИГД / 45.250; 24.633
Од Википедија — слободната енциклопедија
Чик’нешт
општина
Чик’нешт is located in Романија
Чик’нешт
Чик’нешт
Координати: 45°15′N 24°38′E / 45.250° СГШ; 24.633° ИГД / 45.250; 24.633
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]2.276
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Чик’нешт (романски: Cicăneşti) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 2.276 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


45°15′N 24°38′E / 45.250° СГШ; 24.633° ИГД / 45.250; 24.633