Белец-Негрешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Белец-Негрешт
општина
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]
 • Вкупно1.974
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Белец-Негрешт (романски: Beleţi-Negreşti) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 1.974 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]