Марачинени

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Марачинени
Општина
Држава  Романија
Округ Арџеш
Население (2002)[1] 4.528
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Марачинени (романски: Mărăcineni) е општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 4.528 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]