Оаржа

Координати: 44°46′N 24°58′E / 44.767° СГШ; 24.967° ИГД / 44.767; 24.967
Од Википедија — слободната енциклопедија
Оаржа
општина
Оаржа is located in Романија
Оаржа
Оаржа
Координати: 44°46′N 24°58′E / 44.767° СГШ; 24.967° ИГД / 44.767; 24.967
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]2.888
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Оаржа (романски: Oarja) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 2.888 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


44°46′N 24°58′E / 44.767° СГШ; 24.967° ИГД / 44.767; 24.967