Сапата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сапата
Општина
Држава Романија
ОкругАрџеш
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Сапата (романски: Săpata) е општина во округот Арџеш во јужна Романија.