Валеа Маре-Правац

Координати: 45°17′N 25°05′E / 45.283° СГШ; 25.083° ИГД / 45.283; 25.083
Од Википедија — слободната енциклопедија
Валеа Маре-Правац
општина
Валеа Маре-Правац is located in Романија
Валеа Маре-Правац
Валеа Маре-Правац
Координати: 45°17′N 25°5′E / 45.283° СГШ; 25.083° ИГД / 45.283; 25.083
Држава Романија
ОкругАрџеш
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Валеа Маре-Правац (романски: Valea Mare-Pravăţ) — општина во округот Арџеш во јужна Романија.


45°17′N 25°05′E / 45.283° СГШ; 25.083° ИГД / 45.283; 25.083