Уда (Арџеш)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Уда
Општина
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]
 • Вкупно2.595
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Уда (романски: Uda) е општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 2.595 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]