Неграш

Координати: 44°36′N 25°07′E / 44.600° СГШ; 25.117° ИГД / 44.600; 25.117
Од Википедија — слободната енциклопедија
Неграш
општина
Неграш is located in Романија
Неграш
Неграш
Координати: 44°36′N 25°7′E / 44.600° СГШ; 25.117° ИГД / 44.600; 25.117
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]2.819
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Неграш (романски: Negraşi) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 2.819 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


44°36′N 25°07′E / 44.600° СГШ; 25.117° ИГД / 44.600; 25.117