Мошоаја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мошоаја
општина
Мошоаја is located in Романија
Мошоаја
Мошоаја
Координати: 44°49′N 24°46′E / 44.817° СГШ; 24.767° ИГД / 44.817; 24.767
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]4.313
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Мошоаја (романски: Moşoaia) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 4.313 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


Координати: 44°49′N 24°46′E / 44.817° СГШ; 24.767° ИГД / 44.817; 24.767