Малурени

Координати: 45°4′N 24°26′E / 45.067° СГШ; 24.433° ИГД / 45.067; 24.433
Од Википедија — слободната енциклопедија
Малурени
општина
Малурени is located in Романија
Малурени
Малурени
Координати: 45°4′N 24°26′E / 45.067° СГШ; 24.433° ИГД / 45.067; 24.433
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]4.835
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Малурени (романски: Mălureni) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 4.835 жители. Се состои од пет села.

Наводи[уреди | уреди извор]


45°4′N 24°26′E / 45.067° СГШ; 24.433° ИГД / 45.067; 24.433