Извору

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Извору
Општина
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]2.662
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Извору (романски: Izvoru) е општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 2.662 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]