Теју

Координати: 44°54′N 24°17′E / 44.900° СГШ; 24.283° ИГД / 44.900; 24.283
Од Википедија — слободната енциклопедија
Теју
општина
Теју is located in Романија
Теју
Теју
Координати: 44°54′N 24°17′E / 44.900° СГШ; 24.283° ИГД / 44.900; 24.283
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]1.876
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Теју (романски: Teiu) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 1.876 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


44°54′N 24°17′E / 44.900° СГШ; 24.283° ИГД / 44.900; 24.283