Прејди на содржината

Коку

Координати: 44°52′N 24°39′E / 44.867° СГШ; 24.650° ИГД / 44.867; 24.650
Од Википедија — слободната енциклопедија
Коку
општина
Коку is located in Романија
Коку
Коку
Координати: 44°52′N 24°39′E / 44.867° СГШ; 24.650° ИГД / 44.867; 24.650
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]2.684
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лето (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Коку (романски: Cocu) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 2.684 жители.


44°52′N 24°39′E / 44.867° СГШ; 24.650° ИГД / 44.867; 24.650