Берла

Координати: 47°01′N 24°33′E / 47.017° СГШ; 24.550° ИГД / 47.017; 24.550
Од Википедија — слободната енциклопедија
Берла
општина
Берла is located in Романија
Берла
Берла
Координати: 47°1′N 24°33′E / 47.017° СГШ; 24.550° ИГД / 47.017; 24.550
Држава Романија
ОкругАрџеш
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Берла (романски: Bârla) — општина во округот Арџеш во јужна Романија.


47°01′N 24°33′E / 47.017° СГШ; 24.550° ИГД / 47.017; 24.550