Лунка Колбуруј

Координати: 44°42′N 24°45′E / 44.700° СГШ; 24.750° ИГД / 44.700; 24.750
Од Википедија — слободната енциклопедија
Лунка Колбуруј
општина
Лунка Колбуруј is located in Романија
Лунка Колбуруј
Лунка Колбуруј
Координати: 44°42′N 24°45′E / 44.700° СГШ; 24.750° ИГД / 44.700; 24.750
Држава Романија
ОкругАрџеш
Население (2002)[1]3.385
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Лунка Колбуруј (романски: Lunca Corbului) — општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 3.385 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


44°42′N 24°45′E / 44.700° СГШ; 24.750° ИГД / 44.700; 24.750