Пјану

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пјану
Општина
Местоположба во округот Алба
Местоположба во округот Алба
Пјану is located in Романија
Пјану
Пјану
Местоположба во Романија
Координати: 45°56′N 23°29′E / 45.933° СГШ; 23.483° ИГД / 45.933; 23.483
Држава Романија
ОкругАлба
Население (2002)[1]
 • Вкупно3.390
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)ИЛВ (UTC+3)

Пјану (романски: Pianu, германски: Pien) е општина, која се наоѓа во округот Алба, Романија и во која живеат 3.390 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. (романски) Пјану на Recensământ 2002


Координати: 45°56′N 23°29′E / 45.933° СГШ; 23.483° ИГД / 45.933; 23.483