Прејди на содржината

Бучерда Граноаса

Координати: 46°04′N 23°44′E / 46.067° СГШ; 23.733° ИГД / 46.067; 23.733
Од Википедија — слободната енциклопедија
Бучерда Грааноаса
Општина
Бучерда Грааноаса is located in Романија
Бучерда Грааноаса
Бучерда Грааноаса
Местоположба во Романија
Координати: 46°11′29″N 23°50′16″E / 46.19139° СГШ; 23.83778° ИГД / 46.19139; 23.83778
Држава Романија
ОкругАлба
Население (2002)[1]
 • Вкупно2.234
Час. појасИВ (UTC+2)
 • Лето (ЛСВ)ИЛВ (UTC+3)

Бучерда Граноаса е општина, која се наоѓа во округот Алба, Романија и во која живеат 2.234 жители.


46°04′N 23°44′E / 46.067° СГШ; 23.733° ИГД / 46.067; 23.733