Прејди на содржината

Черу-Бакаинци

Координати: 45°59′N 23°15′E / 45.983° СГШ; 23.250° ИГД / 45.983; 23.250
Од Википедија — слободната енциклопедија
Черу-Бакаинци
Општина
Местоположба во округот Алба
Местоположба во округот Алба
Черу-Бакаинци is located in Романија
Черу-Бакаинци
Черу-Бакаинци
Местоположба во Романија
Координати: 46°27′N 22°58′E / 46.450° СГШ; 22.967° ИГД / 46.450; 22.967
Држава Романија
ОкругАлба
Население (2002)[1]
 • Вкупно376
Час. појасИВ (UTC+2)
 • Лето (ЛСВ)ИЛВ (UTC+3)

Черу-Бакаинци е општина, која се наоѓа во округот Алба, Романија и во која живеат 376 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


45°59′N 23°15′E / 45.983° СГШ; 23.250° ИГД / 45.983; 23.250