Чергау

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Чергау
Општина
Местоположба во округот Алба
Местоположба во округот Алба
Чергау is located in Романија
Чергау
Чергау
Местоположба во Романија
Координати: 46°6′N 23°55′E / 46.100° СГШ; 23.917° ИГД / 46.100; 23.917
Држава Романија
ОкругАлба
Население (2002)[1]
 • Вкупно1.747
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)ИЛВ (UTC+3)

Чергау е општина, која се наоѓа во округот Алба, Романија и во која живеат 1.747 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. (романски) Чергау на Recensământ 2002


Координати: 46°6′N 23°55′E / 46.100° СГШ; 23.917° ИГД / 46.100; 23.917