Ентрегалде

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ентрегалде
Општина
Местоположба во округот Алба
Местоположба во округот Алба
Ентрегалде is located in Романија
Ентрегалде
Ентрегалде
Местоположба во Романија
Координати: 46°14′31.2″N 23°24′32.4″E / 46.242000° СГШ; 23.409000° ИГД / 46.242000; 23.409000
Држава Романија
ОкругАлба
Население (2002)[1]
 • Вкупно877
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)ИЛВ (UTC+3)

Ентрегалде (романски: Întregalde, германски: Koliben) е општина, која се наоѓа во округот Алба, Романија и во која живеат 877 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. (романски) Ентрегалде на Recensământ 2002


Координати: 46°14′31″ N; 23°24′32″ E / 46.242° СГШ; 23.409° ИГД / 46.242; 23.409