Прејди на содржината

Ношлак

Координати: 46°24′N 23°56′E / 46.400° СГШ; 23.933° ИГД / 46.400; 23.933
Од Википедија — слободната енциклопедија
Ношлак
Општина
Местоположба во округот Алба
Местоположба во округот Алба
Ношлак is located in Романија
Ношлак
Ношлак
Местоположба во Романија
Координати: 46°24′N 23°56′E / 46.400° СГШ; 23.933° ИГД / 46.400; 23.933
Држава Романија
ОкругАлба
Население (2002)[1]
 • Вкупно2.035
Час. појасИВ (UTC+2)
 • Лето (ЛСВ)ИЛВ (UTC+3)

Ношлак (романски: Noşlac, германски: Grosshaus) е општина, која се наоѓа во округот Алба, Романија и во која живеат 2.035 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. (романски) Ношлак на Recensământ 2002


46°24′N 23°56′E / 46.400° СГШ; 23.933° ИГД / 46.400; 23.933