Прејди на содржината

Бутени

Координати: 46°19′01″N 22°07′01″E / 46.317° СГШ; 22.117° ИГД / 46.317; 22.117
Од Википедија — слободната енциклопедија
Бутени
општина
Координати: 46°19′N 22°7′E / 46.317° СГШ; 22.117° ИГД / 46.317; 22.117
Држава Романија
ОкругАрад
Население (2002)[1]3.472

Бутениопштина во округот Арад во Романија. Се наоѓа во долината на реката Кришу Алб.

46°19′01″N 22°07′01″E / 46.317° СГШ; 22.117° ИГД / 46.317; 22.117

  1. Romanian census data, 2002; посетено на March 1, 2010