Берзава

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Берзава
Комуна
Местоположба
Местоположба
Координати: 46°7′N 21°59′E / 46.117° СГШ; 21.983° ИГД / 46.117; 21.983
Држава Романија
ОкругАрад
Население (2002)[1]
 • Вкупно3.019
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Берзава е комуна во округот Арад, Романија. Комуната се наоѓа падините на планината Зеранд.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. (романски) "Bârzava", at the Erdélyi Magyar Adatbank's Recensământ 2002; Retrieved on September 4, 2009

Координати: 46°07′01″ СГШ; 21°58′59″ ИГД / 46.117° СГШ; 21.983° ИГД / 46.117; 21.983