Ковасенц

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ковасинц
Covăsânţ
Општина
Местоположба.
Местоположба.
Држава Романија
Округ Арад
Површина
 • Вкупна 42,27 km2 (1,632 sq mi)
Население (2002)
 • Вкупно 2.659
Часовен појас CET (UTC-1)
Мреж. место http://www.cjarad.ro/covasant/

Ковасинц е општина во округот Арад во Романија.

Наводи[уреди | уреди извор]