Липова

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Липова
Општина
Држава  Романија
Округ Округ
Население (2002)[1] 2.950
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Липова (романски: Lipova) е општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 2.950 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]