Ѓосени

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ѓосени
Општина
Држава Романија
ОкругОкруг
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Ѓосени (романски: Gioseni) е општина во округот Бакау во Романија.