Сандулени

Координати: 46°27′N 26°44′E / 46.450° СГШ; 26.733° ИГД / 46.450; 26.733
Од Википедија — слободната енциклопедија
Сандулени
општина
Сандулени is located in Романија
Сандулени
Сандулени
Координати: 46°27′N 26°44′E / 46.450° СГШ; 26.733° ИГД / 46.450; 26.733
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]4.329
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Сандулени (романски: Sănduleni) — општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 4.329 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


46°27′N 26°44′E / 46.450° СГШ; 26.733° ИГД / 46.450; 26.733