Гура Ваиј

Координати: 45°23′N 26°40′E / 45.383° СГШ; 26.667° ИГД / 45.383; 26.667
Од Википедија — слободната енциклопедија
Гура Ваиј
општина
Гура Ваиј is located in Романија
Гура Ваиј
Гура Ваиј
Координати: 45°23′N 26°40′E / 45.383° СГШ; 26.667° ИГД / 45.383; 26.667
Држава Романија
ОкругБакау
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Гура Ваиј (романски: Gura Văii) — општина во округот Бакау во Романија.

Наводи[уреди | уреди извор]


45°23′N 26°40′E / 45.383° СГШ; 26.667° ИГД / 45.383; 26.667