Хемејуш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Хемејуш
општина
Хемејуш is located in Романија
Хемејуш
Хемејуш
Координати: 46°37′N 26°51′E / 46.617° СГШ; 26.850° ИГД / 46.617; 26.850
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]3.847
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Хемејуш (романски: Hemeiuş; унгарски: Gyimesbükk) — општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 3.847 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


Координати: 46°37′N 26°51′E / 46.617° СГШ; 26.850° ИГД / 46.617; 26.850