Рошиори

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Рошиори
Општина
Држава Романија
ОкругОкруг
Население (2002)[1]2.156
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Рошиори (романски: Roşiori) е општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 2.156 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]