Барсанешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Барсанешт
Општина
Држава  Романија
Округ Округ Бакау
Население (2002)[1] 5.105
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Барсанешт (романски: Bârsăneşti) е општина во округот Бакау во Романија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; retrieved on March 1, 2010