Асау

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Асау
Општина
Асау is located in Романија
Асау
Асау
Координати: 46°26′N 26°24′E / 46.433° СГШ; 26.400° ИГД / 46.433; 26.400
Држава Романија
ОкругОкруг Бакау
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Асау (романски: Asău) е општина во округот Бакау во Романија.

Координати: 46°26′N 26°24′E / 46.433° СГШ; 26.400° ИГД / 46.433; 26.400

Наводи[уреди | уреди извор]