Герлени

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Герлени
Општина
Држава  Романија
Округ Округ
Население (2002)[1] 6.281
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Герлени (романски: Gârleni) е општина во округот Бакау во Романија, во која живее 6.281 жител.

Наводи[уреди | уреди извор]