Агаш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Агаш
Општина
Агаш is located in Романија
Агаш
Агаш
Координати: 46°29′N 26°13′E / 46.483° СГШ; 26.217° ИГД / 46.483; 26.217
Држава Романија
ОкругОкруг Бакау
Население (2002)[1]6.668
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Агаш (романски: Agăș) е општина во округот Бакау во Романија.

Координати: 46°29′N 26°13′E / 46.483° СГШ; 26.217° ИГД / 46.483; 26.217

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; retrieved on March 1, 2010