Прејди на содржината

Итешт

Координати: 46°39′N 26°52′E / 46.650° СГШ; 26.867° ИГД / 46.650; 26.867
Од Википедија — слободната енциклопедија
Итешт
Општина
Итешт is located in Романија
Итешт
Итешт
Координати: 46°39′N 26°52′E / 46.650° СГШ; 26.867° ИГД / 46.650; 26.867
Држава Романија
ОкругБакау
Час. појасИВ (UTC+2)
 • Лето (ЛСВ)ИЛВ (UTC+3)

Итешт (романски: Iteşti) е општина во округот Бакау во Романија.

Наводи[уреди | уреди извор]


46°39′N 26°52′E / 46.650° СГШ; 26.867° ИГД / 46.650; 26.867