Унгурени

Координати: 46°33′N 27°8′E / 46.550° СГШ; 27.133° ИГД / 46.550; 27.133
Од Википедија — слободната енциклопедија
Унгурени
општина
Унгурени is located in Романија
Унгурени
Унгурени
Координати: 46°33′N 27°8′E / 46.550° СГШ; 27.133° ИГД / 46.550; 27.133
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]3.745
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Унгурени (романски: Ungureni) — општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 3.745 жители. Се состои од осум села.

Наводи[уреди | уреди извор]


46°33′N 27°8′E / 46.550° СГШ; 27.133° ИГД / 46.550; 27.133