Скорцени

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Скорцени
Општина
Држава Романија
ОкругОкруг
Население (2002)[1]3.177
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Скорцени (романски: Scorţeni) е општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 3.177 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]