Манастира Кашин

Координати: 46°09′N 26°41′E / 46.150° СГШ; 26.683° ИГД / 46.150; 26.683
Од Википедија — слободната енциклопедија
Манастира Кашин
општина
Манастира Кашин is located in Романија
Манастира Кашин
Манастира Кашин
Координати: 46°9′N 26°41′E / 46.150° СГШ; 26.683° ИГД / 46.150; 26.683
Држава Романија
ОкругБакау
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Манастира Кашин (романски: Mănăstirea Caşin) — општина во округот Бакау во Романија.

Наводи[уреди | уреди извор]


46°09′N 26°41′E / 46.150° СГШ; 26.683° ИГД / 46.150; 26.683