Ракачуни

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ракачуни
Општина
Држава  Романија
Округ Округ
Население (2002)[1] 7.969
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Ракачуни (романски: Răcăciuni) е општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 7.969 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]