Деалу Мориј

Координати: 46°19′N 27°14′E / 46.317° СГШ; 27.233° ИГД / 46.317; 27.233
Од Википедија — слободната енциклопедија
Деалу Мориј
општина
Деалу Мориј is located in Романија
Деалу Мориј
Деалу Мориј
Координати: 46°19′N 27°14′E / 46.317° СГШ; 27.233° ИГД / 46.317; 27.233
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]3.006
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Деалу Мориј (романски: Dealu Morii) — општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 3.006 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


46°19′N 27°14′E / 46.317° СГШ; 27.233° ИГД / 46.317; 27.233