Подури

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Подури
Општина
Местоположба во округот Бакау
Местоположба во округот Бакау
Држава Романија
ОкругБакау
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Подури (романски: Poduri) е општина во округот Бакау во Романија.