Бучуми

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бучуми
Општина
Држава Романија
ОкругОкруг Бакау
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Бучуми (романски: Buciumi) е општина во округот Бакау во Романија.

Наводи[уреди | уреди извор]