Парава

Координати: 46°18′N 27°00′E / 46.300° СГШ; 27.000° ИГД / 46.300; 27.000
Од Википедија — слободната енциклопедија
Парава
општина
Местоположба во округот Бакау
Местоположба во округот Бакау
Парава is located in Романија
Парава
Парава
Местоположба во Романија
Координати: 46°18′N 27°00′E / 46.300° СГШ; 27.000° ИГД / 46.300; 27.000
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]3.337
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Парава (романски: Parava) — општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 3.337 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


46°18′N 27°00′E / 46.300° СГШ; 27.000° ИГД / 46.300; 27.000