Кашин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кашин
Општина
Кашин is located in Романија
Кашин
Кашин
Координати: 46°12′N 26°45′E / 46.200° СГШ; 26.750° ИГД / 46.200; 26.750
Држава Романија
ОкругОкруг Бакау
Население (2002)[1]3.749
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Кашин (романски: Cașin) е општина во округот Бакау во Романија.

Координати: 46°12′N 26°45′E / 46.200° СГШ; 26.750° ИГД / 46.200; 26.750

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; retrieved on March 1, 2010