Ваља Сеака

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ваља Сеака
Општина
Држава Романија
ОкругОкруг
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Ваља Сеака (романски: Valea Seacă) е општина во округот Бакау во Романија.