Паргарешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Паргарешт
Општина
Држава Романија
ОкругОкруг
Население (2002)[1]4.845
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Паргарешт (романски: Pârgăreşti) е општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 4.845 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]