Мотошени

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мотошени
општина
Мотошени is located in Романија
Мотошени
Мотошени
Координати: 46°20′N 27°23′E / 46.333° СГШ; 27.383° ИГД / 46.333; 27.383
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]4.023
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Мотошени (романски: Motoşeni) — општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 4.023 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


Координати: 46°20′N 27°23′E / 46.333° СГШ; 27.383° ИГД / 46.333; 27.383