Ардеоани

Координати: 46°32′N 26°36′E / 46.533° СГШ; 26.600° ИГД / 46.533; 26.600
Од Википедија — слободната енциклопедија
Ардеоани
општина
Ардеоани is located in Романија
Ардеоани
Ардеоани
Координати: 46°32′N 26°36′E / 46.533° СГШ; 26.600° ИГД / 46.533; 26.600
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]2.563
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Ардеоани (романски: Ardeoani) — општина во округот Бакау во Романија.

46°32′N 26°36′E / 46.533° СГШ; 26.600° ИГД / 46.533; 26.600

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; посетено на March 1, 2010