Ончешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ончешт
Општина
Држава Романија
ОкругОкруг
Население (2002)[1]1.702
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Ончешт (романски: Onceşti) е општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 1.702 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]